ikona
ikona
ikona
dots
Orbit item
Orbit item
Orbit item
Circle
Frontend funkcionalitaDynamické generovanie obrázkov pre zdielanie na sociálnych sietiach
Dynamické generovanie obrázkov pre zdielanie na sociálnych sietiach

Určite ste si už mnohokrát všimli, že pri posielaní odkazu alebo zdieľaní stránok na sociálnych sieťach sa často zobrazí obrázok produktu alebo článku. V drvivej väčšine prípadov je to iba prvý obrázok prevzatý z cieľovej stránky. V našom systéme Grandus však dokážeme tieto obrázky dynamicky generovať a vkladať do nich informácie a grafiku tak, aby boli atraktívne a vizuálne príťažlivé.

Čo sú to OG obrázky?

OG (Open Graph) obrázky sú súčasťou Open Graph protokolu, ktorý bol vyvinutý spoločnosťou Facebook. Tento protokol umožňuje integrovať webové stránky s týmto sociálnym médiom a vytvárať bohatšie zážitky pre užívateľov. Jedným z hlavných využití OG tagov je definovanie, ako bude webová stránka reprezentovaná, keď bude zdieľaná na sociálnych sieťach, ako sú Facebook, LinkedIn, X a iné.

OG obrázky sú konkrétne vizuálne reprezentácie webového obsahu, ktorý sa zdieľa. Keď niekto zdieľa odkaz na vašu webovú stránku na sociálnych médiách, OG obrázok (definovaný pomocou metatagu og:image vo zdrojovom kóde stránky) sa zobrazí spolu s linkom, čo často zvyšuje záujem a pravdepodobnosť kliknutia na daný odkaz.

Ako to robíme my?

V rámci našich služieb teraz ponúkame inovatívnu funkciu dynamického generovania týchto OG obrázkov. To znamená, že namiesto toho, aby eshopy museli ručne vytvárať a pridávať obrázky pre každý produkt alebo stránku, náš systém automaticky vytvorí atraktívne a relevantné OG obrázky na základe aktuálneho obsahu stránky. Táto funkcia umožňuje eshopom udržiavať konzistentné a profesionálne zobrazenie na sociálnych médiách bez dodatočnej práce.

Dynamické generovanie OG obrázkov je nielen časovo efektívne, ale aj komerčne výhodné. V dnešnej dobe, keď je vizuálny obsah kľúčový pre zaujatie publika na sociálnych sieťach, môže eshop, ktorý vyniká svojimi vizuálne príťažlivými a aktuálnymi obrázkami, získať výraznú konkurenčnú výhodu. Tieto obrázky môžu zvýšiť povedomie o značke, posilniť dôveru zákazníka a v neposlednom rade pomôcť predaju.

Konkrétna implementácia pre mobilonline.sk

Aby sme pre projekt mobilonline.sk mohli vygenerovať obrázok, berieme informácie z detailu produktu a premietame ich do obrázku. Konkrétne sa jedná o parametre "model" a "značka", titulný obrázok a ikonu kategórie. Model a značka sú zvolené preto, že telefóny často majú dlhé a neatraktívne názvy. Týmto spôsobom ich skracujeme a vytvárame alternatívny príťažlivý názov. Na pozadí sa nachádza statická grafika polkruhu spolu s logom spoločnosti. Tento mix potom vytvára vynikajúci výsledok.

Vďaka nášmu riešeniu môžu eshopy zabezpečiť, že každý produkt, článok alebo akcia, ktorá je zdieľaná, bude mať atraktívny a príťažlivý obrázok, ktorý zvýši záujem o obsah.

Mgr. Ivan Kopčík | CEO
autor článku
Mgr. Ivan Kopčík | CEO

Som človek, ktorý neustále hľadá nove výzvy a snaží sa prekonávať svoje limity. Spoločnosť For Best Clients, s.r.o. som založil po úspešnej kariére v IT ako prirodzené pokračovanie mojich skúseností. 

dots

Poradíme Vám s vašim aktuálnym eshopom

Expertné konzultácie v oblasti eshopov poskytujeme nielen našim klientom, ale je možné si dohodnúť konzultáciu aj Vášho eshop alebo web riešenia.
 

Prečo konzultácie?
consulting-promo

Naši klienti hovoria za nás

So spoločnosťou FBC so spokojný, výsledkom je spolupráca, ktorá trvá už viac rokov ako aj nový web ktorý sme spustili nedávno.

Ing. Milan  Kovalančík
Ing. Milan Kovalančík
Majiteľ & CEO, mobilonline.sk

Eshopový systém Grandus nám umožnuje plniť aj náročné požiadavky nášho segmentu. Takisto oceňujem kvalitu spolupráce pri tvorbe zadaní, riešení úloh a návrhov potrebných technických riešení v rámci našej spoločnosti.

Tomáš Nemčovič
Ing. Tomáš Nemčovič
Ecommerce Manager, Murat, s.r.o

Tešíme sa zo spolupráce so spoločnostou FBC. Táto platforma ponúka širokú škálu užitočných funkcií a nástrojov, ktoré nám umožňujú efektívne spravovať svoj e-shop a zvýšiť tak jeho výkonnosť. Ďakujeme vám za spoľahlivý produkt!

PaedDr. Matej Uram
PaedDr. Matej Uram
Majiteľ & CEO, Bežecké Potreby

FBC sme si vybrali pre technologickú vyspelosť ich riešenia, rýchlosť implementácie, proaktívny prístup a flexibilitu. Dodatočne sme zistili, že aj ľudsky sú veľmi fajn, dobre sa s nimi robí :)

Martin Drobný
Martin Drobný
CEO, Digital Solutions / Nextech

Spolupracujeme s FBC od roku 2014. Pomáhajú nám s budovaním nášho portálu www.3D.sk, ktorý slúži pre 2D a 3D grafikov z celého sveta, preto kladieme veľký dôraz na krásu portálu, jeho funkčnosť a zároveň na bezpečnosť. Rád by som vyzdvihol profesionalitu celého tímu FBC, ako aj vynikajúcu komunikáciu a promptnosť ich reakcií.

Richard Polák
Richard Polák
Majiteľ & CEO, 3D.sk
ikona
ikona
ikona