ikona
ikona
ikona
dots
Orbit item
Orbit item
Orbit item
Circle
Pre Júlové vydanie IT magazínu Nextech sme boli oslovení s napísaním odborného článku na tému ERP a Eshop. Nextech 6/2023 - Ako efektívne prepojiť eshop a ERP
Nextech 6/2023 - Ako efektívne prepojiť eshop a ERP

ERP systém a E-shop. 

Naša spoločnosť For Best Clients, s.r.o. a jej vlastný E-shopový produkt Grandus, patrí k najskúsenejším realizátorom prepojení vlastných sýstemov s E-shopom na Slovensku. Na základe našich skúseností vieme definovať, že prepojenie ERP systému s E-shopom môže často predstavovať množstvo výziev.

Na čo by ste sa teda mali zamerať?

Synchronizácia údajov:

Cieľom je zabezpečenie presnej, pravidelnej a najmä spoľahlivej synchronizácie údajov medzi ERP sýstémom a E-shopom. Táto synchronizácia by nemala mať dátové okná, teda medzery, ktoré môžu viesť k nesúladom v skladových zásobách produktov a preberaní objednávok. Zamerajte sa najmä na tieto dve operácie a všímajte si, či pri zvýšenom počte objednávok v krátkej dobe nemôže vznikať priestor na chybovosť medzi časom, kedy klient nakúpi a kým ERP objednávku preberie. Správne nastavenie a technologické riešenie je nevyhnutné na zabránenie nadmernému predaju, skorému vypredaniu alebo inej chybovosti. Spolu s cenou produktu dajte tieto atribúty na pomyselnú najvyššiu a najkritickejšiu úroveň v prepojení.

Kompatibilita:

Platformy ERP a E-shopu môžu byť postavené na rôznych technológiách alebo môžu používať rôzne formáty údajov, preto je podstatné im definovať spoločný jazyk, ktorým budú komunikovať. Pri výbere správneho riešenia, vždy, ak je možnosť, odporúčame siahnuť po všeobecne zaužívaných formátoch na úkor vlastných, možno jednoduchších, no účelových riešeniach. Zabezpečíte si tak udržateľnosť prepojenia aj pre prípady personálnych, či obchodno-partnerských zmien. Dbajte na existenciu, správu a aktualizáciu dokumentácie k vašim riešeniam a prepojeniam.

Prispôsobenie a konfigurácia:

Takmer každý klient má jedinečné nároky, obchodné procesy a požiadavky. Prispôsobenie ERP systémov a elektronického obchodu špecifickým potrebám môže byť náročné. Nájdite si partnera, ktorý má reálne skúseností s rôznymi prepojeniami a druhmi biznisov, v niektorých prípadoch je výhodnejšie zaužívané interné procesy prispôsobiť odporučaniam, než sa snažiť vytvárať riešenia na mieru. Vyváženie správnej miery flexibility a štandardizácie je kľúčové pre rentabilnosť riešenia.

Bezpečnosť a ochrana údajov:

Integrácia systémov zahŕňa zdieľanie citlivých obchodných a zákazníckych údajov medzi ERP a platformami elektronického obchodu. Zabezpečenie robustných bezpečnostných opatrení, šifrovanie údajov a súlad s nariadeniami o ochrane osobných údajov sú kľúčové pre ochranu dôverných informácií.

Rýchlosť, výkon:

Prepojenie by malo byť navrhnuté tak, aby zvládalo veľké objemy údajov, čo sa môže zísť napríklad pri raste spoločnosti alebo aj v prípade neočakávaných okolností, ktoré môžu návalovo zvýšiť dopyt po vašich produktoch (pandémia, vojna... ). Dobre navrhnutý konektor by nemal mať problém zvládať nápor desiatok tisíc produktov na synchronizáciu do E-shopu a stoviek objednávok denne do ERP systému. Optimalizácia výkonu, škálovateľnosti a odolnosti voči chybám sú dôležité pre udržanie pozitívneho používateľského zážitku z nákupu a predchádzanie problémom v systéme. 

Školenie používateľov a riadenie zmien:

Implementácia integrácie ERP a E-shopu si často vyžaduje školenie zamestnancov na efektívne používanie nových procesov a systémov. Dobre zvládnuté riadenie zmien, zabezpečenie prijatia používateľmi a poskytovanie nepretržitej podpory sú pre úspešnú integráciu kľúčové.

Prekonanie týchto ťažkostí si vyžaduje starostlivé plánovanie, spoluprácu medzi špecializovanými tímami a využitie odborných znalostí od špecialistov na ERP a e-commerce. Vyberte si partnera, ktorý má skúseností, dbá na existenciu technických špecifikácií a dokumentácií a vyhraďte potrebné interné kapacity na spoluprácu pri návrhu jednotlivých procesov.

Mgr. Róbert Lešundák | Projects & Sales
autor článku
Mgr. Róbert Lešundák | Projects & Sales

Vo For Best Clients, s.r.o. pracujem už ôsmy rok. Zameriavam sa najmä na rozvoj a exekúciu obchodnej, projektovej a konzultačnej činnosti spoločnosti. Spolupracoval som na implementáciach niekoľkých desiatok projektov rôzných veľkostí a odvetvi, ktoré vďaka skúsenostiam s ERP systémami a vášňou pre neustále sa vyvíjúci svet IT spľňajú prísne štandardy moderných Ecommerce riešení.

dots

Poradíme Vám s vašim aktuálnym eshopom

Expertné konzultácie v oblasti eshopov poskytujeme nielen našim klientom, ale je možné si dohodnúť konzultáciu aj Vášho eshop alebo web riešenia.
 

Prečo konzultácie?
consulting-promo

Naši klienti hovoria za nás

So spoločnosťou FBC so spokojný, výsledkom je spolupráca, ktorá trvá už viac rokov ako aj nový web ktorý sme spustili nedávno.

Ing. Milan  Kovalančík
Ing. Milan Kovalančík
Majiteľ & CEO, mobilonline.sk

Eshopový systém Grandus nám umožnuje plniť aj náročné požiadavky nášho segmentu. Takisto oceňujem kvalitu spolupráce pri tvorbe zadaní, riešení úloh a návrhov potrebných technických riešení v rámci našej spoločnosti.

Tomáš Nemčovič
Ing. Tomáš Nemčovič
Ecommerce Manager, Murat, s.r.o

Vďaka profesionalite, kreativite a odbornosti tímu For Best Clients môžeme tvoriť a kontinuálne zlepšovať náš destinačný portál - www.regiontrnava.sk - tak, aby návštevníkom prinášal jedinečné zážitky.prost

Ing. Alexander Prostinák
Ing. Alexander Prostinák
výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism

Tešíme sa zo spolupráce so spoločnostou FBC. Táto platforma ponúka širokú škálu užitočných funkcií a nástrojov, ktoré nám umožňujú efektívne spravovať svoj e-shop a zvýšiť tak jeho výkonnosť. Ďakujeme vám za spoľahlivý produkt!

PaedDr. Matej Uram
PaedDr. Matej Uram
Majiteľ & CEO, Bežecké Potreby

FBC sme si vybrali pre technologickú vyspelosť ich riešenia, rýchlosť implementácie, proaktívny prístup a flexibilitu. Dodatočne sme zistili, že aj ľudsky sú veľmi fajn, dobre sa s nimi robí :)

Martin Drobný
Martin Drobný
CEO, Digital Solutions / Nextech

Spolupracujeme s FBC od roku 2014. Pomáhajú nám s budovaním nášho portálu www.3D.sk, ktorý slúži pre 2D a 3D grafikov z celého sveta, preto kladieme veľký dôraz na krásu portálu, jeho funkčnosť a zároveň na bezpečnosť. Rád by som vyzdvihol profesionalitu celého tímu FBC, ako aj vynikajúcu komunikáciu a promptnosť ich reakcií.

Richard Polák
Richard Polák
Majiteľ & CEO, 3D.sk
ikona
ikona
ikona