ikona
ikona
ikona
dots
Orbit item
Orbit item
Orbit item
Circle
Marec 2024Bezcyklenia / Optimalizácia bez kompromisov
Bezcyklenia / Optimalizácia bez kompromisov

Zúčastnili sme sa ďalšieho stretnutia biznis komunity Bezcyklenia, ktorej nosnou témou na tento mesiac bolo neustále zlepšovanie procesov a inšpirácia japonskou kultúrou. Na tomto stretnutí sme dostali kopec odporúčaní, tipov a trikov od odborníkov z praxe.

Okrem štandardného programu, kde začíname tromi popup prezentáciami, na ktorých sa vždy predstavia traja členovia komunity, ktorí musia svoje predstavenie vtesnať do 5-minútového bloku, bolo zaujímavé aj dvoj-, trojvetové predstavovanie nových členov.

Hlavné prednášky mali Josef Procházka a Majo Jakubis. Obaja sa venovali kaizen, o ktorom som zatiaľ počul len vzdialene, no zaujal ma natoľko, že si trocha svoje znalosti rozšírim. Na konci tohto blogu uvádzam prečo.

Obe prednášky boli obsahovo bohaté, nižšie prikladám pár mojich poznámok, ktoré mi utkveli v pamäti:

  • Akékoľvek zlepšenie je destabilizáciou toho, čo bolo do tej doby funkčné - Znamená to v podstate, že keď ideme niečo meniť, neznamená to automaticky, že to aj iní vnímajú ako proces, ktorý treba zlepšovať a meniť.
  • Po aplikovaní zmeny proces treba zapečatiť. - Po každej zmene prichádza fáza, kedy je tendencia skĺznuť späť do pôvodných koľají. Toto je dôležité prekonať a nepodceniť.
  • Dobrá definícia problému je 50 % riešenia problému - Toto je tak samozrejmé a krásne.
  • Gidoka - automatizácia. Najskôr necháme spraviť ľuďom a potom ideme automatizovať.
  • Na svete neexistuje firma, ktorá by sa ku skutočnému úspechu dopracovala šetrením

Prečo to vo mne vyvolalo taký záujem? Chodievam na školenia od HCA Slovakia, ktoré sú zamerané na efektívnosť a zlepšovanie vedenia firmy. Zaujalo ma, že obsah školení bol takmer v zhode s touto japonskou filozofiou.

Mgr. Ivan Kopčík | CEO
autor článku
Mgr. Ivan Kopčík | CEO

Som človek, ktorý neustále hľadá nove výzvy a snaží sa prekonávať svoje limity. Spoločnosť For Best Clients, s.r.o. som založil po úspešnej kariére v IT ako prirodzené pokračovanie mojich skúseností. 

dots

Poradíme Vám s vašim aktuálnym eshopom

Expertné konzultácie v oblasti eshopov poskytujeme nielen našim klientom, ale je možné si dohodnúť konzultáciu aj Vášho eshop alebo web riešenia.
 

Prečo konzultácie?
consulting-promo

Naši klienti hovoria za nás

So spoločnosťou FBC so spokojný, výsledkom je spolupráca, ktorá trvá už viac rokov ako aj nový web ktorý sme spustili nedávno.

Ing. Milan  Kovalančík
Ing. Milan Kovalančík
Majiteľ & CEO, mobilonline.sk

Eshopový systém Grandus nám umožnuje plniť aj náročné požiadavky nášho segmentu. Takisto oceňujem kvalitu spolupráce pri tvorbe zadaní, riešení úloh a návrhov potrebných technických riešení v rámci našej spoločnosti.

Tomáš Nemčovič
Ing. Tomáš Nemčovič
Ecommerce Manager, Murat, s.r.o

Tešíme sa zo spolupráce so spoločnostou FBC. Táto platforma ponúka širokú škálu užitočných funkcií a nástrojov, ktoré nám umožňujú efektívne spravovať svoj e-shop a zvýšiť tak jeho výkonnosť. Ďakujeme vám za spoľahlivý produkt!

PaedDr. Matej Uram
PaedDr. Matej Uram
Majiteľ & CEO, Bežecké Potreby

FBC sme si vybrali pre technologickú vyspelosť ich riešenia, rýchlosť implementácie, proaktívny prístup a flexibilitu. Dodatočne sme zistili, že aj ľudsky sú veľmi fajn, dobre sa s nimi robí :)

Martin Drobný
Martin Drobný
CEO, Digital Solutions / Nextech

Spolupracujeme s FBC od roku 2014. Pomáhajú nám s budovaním nášho portálu www.3D.sk, ktorý slúži pre 2D a 3D grafikov z celého sveta, preto kladieme veľký dôraz na krásu portálu, jeho funkčnosť a zároveň na bezpečnosť. Rád by som vyzdvihol profesionalitu celého tímu FBC, ako aj vynikajúcu komunikáciu a promptnosť ich reakcií.

Richard Polák
Richard Polák
Majiteľ & CEO, 3D.sk
ikona
ikona
ikona