ikona
ikona
ikona
dots
Orbit item
Orbit item
Orbit item
Circle
Ochrana pred Cenovou Manipuláciou už od 1.7.2024Dôležité prichádzajúce legislatívne zmeny
Dôležité prichádzajúce legislatívne zmeny

V nedávnom článku sme diskutovali o blížiacich sa legislatívnych zmenách, ktoré budú čoskoro vplývať na e-commerce sektor. Dnes sa zameriame na jednu z najdôležitejších zmien, ktorá už veľmi skoro ovplyvní takmer všetkých zákazníkov: ochranu pred cenovou manipuláciou a klamlivými praktikami.

Ochrana pred Cenovou Manipuláciou: Čo to znamená pre vás?

Nová legislatíva prináša striktnejšie pravidlá pre uvádzanie zliav a boj proti marketingu produktov dvojakej kvality. Cieľom je zabrániť zavádzajúcim obchodným praktikám a chrániť spotrebiteľov, napríklad prostredníctvom novej povinnosti – zobrazovať najnižšiu cenu produktu za posledných 30 dní. Tieto opatrenia sú kľúčové pre udržanie transparentnosti a férovosti v obchodovaní.

Technická príprava v Granduse

Aby sme našim zákazníkom pomohli vyhoviet tejto novej požiadavke, Grandus Vám poskytne štandardizované technické riešenie, ktoré zabezpečí možné zobrazenie najnižšej ceny za posledných 30 dní pri každom produkte. Dôležité je, že každý klient bude musieť do 1. júla 2024 naimplementovať vlastnú vizuálnu stránku tohto riešenie do svojho eshopu.

Inšpirácia zo sveta

Pozrime sa na to, ako niektoré známe obchody implementovali tieto zmeny:

  • Asko Nábytok: Asko na svojej webovej stránke zobrazuje najnižšiu cenu produktu za posledných 30 dní, ktorá sa zákazníkovi ukáže pri prejdení myšou (hover) nad cenou produktu.

  • Asos: Tento módny gigant pristúpil k tomu tak, že zobrazuje najnižšiu cenu za posledných 30 dní ako tretiu cenu na detailovej stránke produktu.

  • Alza: Alza interpretuje novelu tak, že uvádza najnižšiu cenu za posledných 30 dní vždy ako pôvodnú cenu pred zľavou, čo má uvedené v obchodných podmienkach a nezvýrazňuje ju ako tretiu cenu.

Každý z týchto prístupov ponúka  možnú inšpiráciu pre implementáciu a adaptáciu na nové pravidlá. Dôležité je vybrať si model, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu obchodnému modelu a zároveň splní požiadavky zákona.

Adaptácia na nové legislatívne požiadavky môže byť výzvou, ale zároveň predstavuje príležitosť na zlepšenie dôvery a spokojnosti zákazníkov. My sme tu, aby sme vám pomohli zvládnuť tieto zmeny hladko a efektívne. Z tohto dôvodu vás budeme v nasledujúcich týždnoch kontaktovať a zároveň, v prípade akýchkoľvek otázok alebo potreby ďalších informácií neváhajte kontaktovať našu zákaznícku podporu / nášho reprezentanta.

Mgr. Róbert Lešundák | Projects & Sales
autor článku
Mgr. Róbert Lešundák | Projects & Sales

Vo For Best Clients, s.r.o. pracujem už ôsmy rok. Zameriavam sa najmä na rozvoj a exekúciu obchodnej, projektovej a konzultačnej činnosti spoločnosti. Spolupracoval som na implementáciach niekoľkých desiatok projektov rôzných veľkostí a odvetvi, ktoré vďaka skúsenostiam s ERP systémami a vášňou pre neustále sa vyvíjúci svet IT spľňajú prísne štandardy moderných Ecommerce riešení.

dots

Poradíme Vám s vašim aktuálnym eshopom

Expertné konzultácie v oblasti eshopov poskytujeme nielen našim klientom, ale je možné si dohodnúť konzultáciu aj Vášho eshop alebo web riešenia.
 

Prečo konzultácie?
consulting-promo

Naši klienti hovoria za nás

So spoločnosťou FBC so spokojný, výsledkom je spolupráca, ktorá trvá už viac rokov ako aj nový web ktorý sme spustili nedávno.

Ing. Milan  Kovalančík
Ing. Milan Kovalančík
Majiteľ & CEO, mobilonline.sk

Eshopový systém Grandus nám umožnuje plniť aj náročné požiadavky nášho segmentu. Takisto oceňujem kvalitu spolupráce pri tvorbe zadaní, riešení úloh a návrhov potrebných technických riešení v rámci našej spoločnosti.

Tomáš Nemčovič
Ing. Tomáš Nemčovič
Ecommerce Manager, Murat, s.r.o

Vďaka profesionalite, kreativite a odbornosti tímu For Best Clients môžeme tvoriť a kontinuálne zlepšovať náš destinačný portál - www.regiontrnava.sk - tak, aby návštevníkom prinášal jedinečné zážitky.prost

Ing. Alexander Prostinák
Ing. Alexander Prostinák
výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism

Tešíme sa zo spolupráce so spoločnostou FBC. Táto platforma ponúka širokú škálu užitočných funkcií a nástrojov, ktoré nám umožňujú efektívne spravovať svoj e-shop a zvýšiť tak jeho výkonnosť. Ďakujeme vám za spoľahlivý produkt!

PaedDr. Matej Uram
PaedDr. Matej Uram
Majiteľ & CEO, Bežecké Potreby

FBC sme si vybrali pre technologickú vyspelosť ich riešenia, rýchlosť implementácie, proaktívny prístup a flexibilitu. Dodatočne sme zistili, že aj ľudsky sú veľmi fajn, dobre sa s nimi robí :)

Martin Drobný
Martin Drobný
CEO, Digital Solutions / Nextech

Spolupracujeme s FBC od roku 2014. Pomáhajú nám s budovaním nášho portálu www.3D.sk, ktorý slúži pre 2D a 3D grafikov z celého sveta, preto kladieme veľký dôraz na krásu portálu, jeho funkčnosť a zároveň na bezpečnosť. Rád by som vyzdvihol profesionalitu celého tímu FBC, ako aj vynikajúcu komunikáciu a promptnosť ich reakcií.

Richard Polák
Richard Polák
Majiteľ & CEO, 3D.sk
ikona
ikona
ikona