ikona
ikona
ikona
dots
Orbit item
Orbit item
Orbit item
Circle
Nová verzia Next.js 14.1 (2024)Next.js 14.1
Next.js 14.1

Práve vyšla nová verzia nášho obľúbeného frameworku Next.js, na ktorom stavíame naše frontendové riešenia e-shopov ako www.mobilonline.sk, www.murat.sk, alebo aj stránka, na ktorej práve čítate tento článok www.grandus.sk.

Verzia 14.1 sa očakávala dlhšie, ako je zvykom, čo výsledkom však nie je zlé, keďže čakanie zvyčajne predzvestuje väčšie zmeny. Veľkou vítanou zmenou z pohľadu programátora je jednoznačne zlepšenie hlásenia chýb, ktoré doteraz bolo pomerne komplikované vystopovať. Nová verzia so sebou prináša značný rozdiel, ako môžete vidieť na obrázku v prílohe. Ďalšou nemenej dôležitou vecou je aj vylepšené zobrazovanie toho, čo sa deje na pozadí. Prehľadne teraz programátor vidí, ktoré volania sa volajú na API a ktoré idú z cache.

Pre nás dôležitou časťou je, že v tomto vydaní sa zameriavali na "self-hosted" verzie Next.js, čo sme aj my. Máme vlastné servery, na ktorých máme optimalizované prostredie pre Next.js. V 14.1 sa zameriavali na tieto prípady a vylepšili viaceré časti, no najvýraznejšou je pre nás možnosť vlastného nastavenia cache a inkrementálneho statického generovania obsahu.

BUG: Ako to býva, keď sú veci nové, je treba ich pretestovať. Next.js 14.1 vyšiel pred 8 hodinami a my ho už testujeme na projektoch. Problémom je, že hodnoty z .env súborov sa do statických exportov revalidate nedostávajú a dostávame error a nie je možné web spustiť v produkcii.

Okrem toho, čo som už uviedol, prišlo aj ďalšie vylepšenia ako sú:

  • Vylepšenia pre podporu vlastného hostingu: Nová dokumentácia a vlastný správca cache.
  • Zlepšenia Turbopack: 5,600 úspešných testov pre next dev --turbo.
  • Zlepšenia DX: Vylepšené chybové hlásenia, podpora pushState a replaceState.
  • Paralelné routy: 20 opráv chýb na základe vašich spätných väzieb.
  • Vylepšenia next/image: Podpora <picture> a tmavého režimu.
Mgr. Ivan Kopčík | CEO
autor článku
Mgr. Ivan Kopčík | CEO

Som človek, ktorý neustále hľadá nove výzvy a snaží sa prekonávať svoje limity. Spoločnosť For Best Clients, s.r.o. som založil po úspešnej kariére v IT ako prirodzené pokračovanie mojich skúseností. 

dots

Poradíme Vám s vašim aktuálnym eshopom

Expertné konzultácie v oblasti eshopov poskytujeme nielen našim klientom, ale je možné si dohodnúť konzultáciu aj Vášho eshop alebo web riešenia.
 

Prečo konzultácie?
consulting-promo

Naši klienti hovoria za nás

So spoločnosťou FBC so spokojný, výsledkom je spolupráca, ktorá trvá už viac rokov ako aj nový web ktorý sme spustili nedávno.

Ing. Milan  Kovalančík
Ing. Milan Kovalančík
Majiteľ & CEO, mobilonline.sk

Eshopový systém Grandus nám umožnuje plniť aj náročné požiadavky nášho segmentu. Takisto oceňujem kvalitu spolupráce pri tvorbe zadaní, riešení úloh a návrhov potrebných technických riešení v rámci našej spoločnosti.

Tomáš Nemčovič
Ing. Tomáš Nemčovič
Ecommerce Manager, Murat, s.r.o

Tešíme sa zo spolupráce so spoločnostou FBC. Táto platforma ponúka širokú škálu užitočných funkcií a nástrojov, ktoré nám umožňujú efektívne spravovať svoj e-shop a zvýšiť tak jeho výkonnosť. Ďakujeme vám za spoľahlivý produkt!

PaedDr. Matej Uram
PaedDr. Matej Uram
Majiteľ & CEO, Bežecké Potreby

FBC sme si vybrali pre technologickú vyspelosť ich riešenia, rýchlosť implementácie, proaktívny prístup a flexibilitu. Dodatočne sme zistili, že aj ľudsky sú veľmi fajn, dobre sa s nimi robí :)

Martin Drobný
Martin Drobný
CEO, Digital Solutions / Nextech

Spolupracujeme s FBC od roku 2014. Pomáhajú nám s budovaním nášho portálu www.3D.sk, ktorý slúži pre 2D a 3D grafikov z celého sveta, preto kladieme veľký dôraz na krásu portálu, jeho funkčnosť a zároveň na bezpečnosť. Rád by som vyzdvihol profesionalitu celého tímu FBC, ako aj vynikajúcu komunikáciu a promptnosť ich reakcií.

Richard Polák
Richard Polák
Majiteľ & CEO, 3D.sk
ikona
ikona
ikona