dots
Orbit item
Orbit item
Orbit item
Circle
euronics.skPrípadová štúdia: Tvorba e-shopu euronics.sk
Prípadová štúdia: Tvorba e-shopu euronics.sk

Prepojenie so skladovým hospodárstvom

Eshop je napojený na skladové hospodárstvo, a v každej sekunde prebieha množstvo operácií, ktoré zaručujú aktuálnosť informácií. Viac informácií v sekcií "výmena dát".

Unikátny dizajn na mieru

Vďaka našej architektúre oddelených častí dokážeme vytvoriť unikátny dizajn, ktorý technické hranice nelimitujú a je plne vytvorený na mieru klienta.

Kontinuálny vývoj a poradenstvo

Najrýchlejšie napredujú eshopy, ktoré pravideľne inovujú a rozširujú svoje funkcie. V rámci našich konzultačných služieb poskytujeme poradenstvo a vývoj.

1. Úvod:
Euronics.sk je moderný e-shop, ktorý predstavuje spoločenstvo predajcov zlúčených pod jednou značkou. Táto koncepcia je podporovaná ich zahraničnou matkou a je výsledkom úzkej spolupráce s vašou firmou, ktorá sa špecializuje na vytváranie e-commerce riešení na mieru.

2. Výzva:
Hlavnou výzvou bolo zlúčiť rôzne potreby a očakávania mnohých nezávislých predajcov pod jednu jednotnú značku, pričom sa zachová osobitá identita každého predajcu a zároveň sa vytvorí jednotný a koherentný online obchod.

3. Riešenie:

a. Grafika a Dizajn:
Na mieru navrhnutý dizajn pre hlavnú stránku, katalóg a detail produktu, zatiaľ čo ostatné časti sú postavené na šablóne od firmy For Best Clients, s.r.o. v ich systéme Grandus. Toto riešenie zabezpečilo jedinečnú identitu euronics.sk a zároveň efektívnosť pri vytváraní ďalšieho obsahu.

b) Technické detaily a postup pri tvorbe e-shopu

Projekt e-shopu Euronics.sk si vyžadoval kombináciu štandardných a prispôsobených riešení, ktoré by odrážali špecifické požiadavky zákazníka. Základom systému bol Grandus e-shop systém, ale na vrchu bol navrhnutý a vyvíjaný prispôsobený frontend. Tento frontend bol postavený na populárnom frameworku Next.js, ktorý beží na ešte známejšej JavaScriptovej knižnici - React.js. Začali sme návrhom na mieru pre úvodnú stránku, katalóg a detail produktu, ktorý reflektoval unikátnu identitu Euronicsu a jeho komunity predajcov. Ostatné stránky, ako blog, statické stránky a nákupný proces, boli postavené na šablónach poskytnutých firmou For Best Clients, s.r.o. v rámci systému Grandus. Zásadným aspektom projektu bola synchronizácia dát o produktoch a ich dostupnosti od rôznych predajcov Euronicsu. Toto riešenie, známe ako "master feed", bolo navrhnuté tak, aby prijímalo údaje z rôznych zdrojov a normalizovalo ich do jednotného formátu pre e-shop.

  • Základný systém: Projektovali sme e-shop s vyžitím systému Grandus, ktorý bol následne "whitelabelovaný" pre potreby euronics.sk. Po prihlásení sa do administračného rozhrania je celý systém značený ako "euronics eshop powered by Grandus".

  • Frontend: Zvolili sme moderný frontend, postavený na robustnom Next.js frameworku, ktorý beží na React.js. Toto nám umožnilo prispôsobiť sa náročným požiadavkám na design a funkcionalitu, ktoré Euronics požadoval. Úvodná stránka, katalóg a detaily produktu boli navrhnuté na mieru, zatiaľ čo ostatné stránky, ako blog a nákupný proces, boli postavené na šablónach poskytnutých firmou For Best Clients, s.r.o.

  • Synchronizácia feedov: Vytvorili sme samostatný server na synchronizáciu produktových a dostupnostných feedov. Každý člen Euronicsu poskytuje údaje v predpísanom formáte. Master feed, riadený centrálnou euronics.sk, definuje ktoré produkty sa predávajú, zatiaľ čo jednotliví predajcovia generujú dostupnostné feedy.

c) Inovatívne prvky

Projekt e-shopu Euronics.sk bol jedinečný nielen kvôli technickým riešeniam, ale najmä kvôli inovatívnym prvkom, ktoré sme implementovali. Jedným z nich je rozcestník, ktorý slúži ako agregátor eshopov jednotlivých predajcov. Tento prvok bol vyvinutý na mieru pre Euronics, aby splnil jedinečnú požiadavku ich obchodného modelu. V praxi to znamená, že návštevník si vyberie okres a mesto z ktorého pochádza. Na základe tejto voľby sa následne prispôsobuje celý eshop - portfolio produktov, rýchlosť doručenia a dostupnosť tovarov. Druhým inovatívnym prvkom bola takzvaná "lotéria predajcov", systém pre spravodlivé prerozdeľovanie objednávok medzi členmi spoločenstva Euronics. Tento systém bol navrhnutý tak, aby berie do úvahy dostupnosť tovaru, rýchlosť doručenia a iné faktory pri prerozdeľovaní objednávok. V neposlednom rade sme vytvorili efektívny, ale jednoduchý systém pre predajcov, ako môžu poskytnúť informácie o skladovej dostupnosti a katalógu tovarov. Tento systém je založený na možnostiach FTP alebo API, kde predajca môže vložiť CSV súbor obsahujúci údaje o dostupnosti tovaru. Týmto prístupom sme dosiahli koherenciu a celistvosť dát, a to vďaka spolupráci medzi centrálnou euronics.sk a jednotlivými predajcami.

  • Rozcestník: Tento jedinečný prvok bol vytvorený ako riešenie pre špecifický obchodný model Euronics. Umožňuje návštevníkom vybrať si svoju lokalitu a na základe toho personalizuje eshop - od produktového portfólia až po rýchlosť doručenia.

  • Lotéria predajcov: Aby sme zaistili rovnaké rozdelenie objednávok medzi členmi Euronicsu, vytvorili sme systém "lotéria". Tento inteligentný systém berie do úvahy dostupnosť tovaru, rýchlosť doručenia a iné faktory pri prerozdeľovaní objednávok medzi predajcov.

  • Integrácia feedov: Vzhľadom na rôznorodosť predajcov sme navrhli efektívny spôsob integrácie dát o produktoch a ich dostupnosti. Pomocou FTP alebo API mohli predajcovia jednoducho nahrávať údaje v CSV formáte, čo zabezpečilo aktuálnosť a koherenciu všetkých dát na eshope.

4. Výsledky:
Vytvorenie euronics.sk je dokonalým príkladom toho, ako sa dá výzva spojenia mnohých rôznych predajcov pod jednou značkou premeniť na príležitosť. E-shop nielenže spĺňa očakávania mnohých nezávislých predajcov, ale aj poskytuje plynulý a spoľahlivý nákupný zážitok pre zákazníkov.

5. Záver:
Projekt euronics.sk je dôkazom odbornosti vašej firmy v oblasti e-commerce riešení. Tým, že sa spojili silné stránky technológie, dizajnu a inovácie, sa podarilo vytvoriť e-shop, ktorý je nielen funkčný, ale aj jedinečný vo svojej koncepcii a prístupe k zákazníkom.

dots

Poradíme Vám s vašim aktuálnym eshopom

Expertné konzultácie v oblasti eshopov poskytujeme nielen našim klientom, ale je možné si dohodnúť konzultáciu aj Vášho eshop alebo web riešenia.
 

Prečo konzultácie?
consulting-promo

Prezrite si naše ďalšie referencie

Grandus pretransformoval Mobilonline.sk! Objavte rýchlosť nákupov, zvýšenú registráciu a spojenie so skladom Cybersoft i6.

mobilonline.sk

Rýchlejší nákup, viac zákazníkov, efektívne prepojenie skladu.

Freshbox s.r.o. je významným hráčom na slovenskom trhu v oblasti distribúcie čerstvého ovocia a zeleniny do gastronomických zariadení od roku 2008. S ich dynamickým prístupom a výnimočným zeleninárskym tímom prinášajú na stôl klientov reštaurácií ale aj mnohých domácností široké spektrum čerstvých ...

freshbox.sk

Prvotriedne potraviny a technológie v dokonalej harmónií

Riešenie, ktoré sme pre Zjedené navrhli a implementovali, zahŕňalo množstvo unikátnych vlastností a prispôsobení, ktoré refektujú požiadavky odvetvia pre ditribúciu hotového jedla do domácnosti pri objednávaní v modernom online svete.

zjedene.sk

Zdravé stravovanie od odborníkov, s rozvozom po celom Slovensku