ikona
ikona
ikona
dots
Orbit item
Orbit item
Orbit item
Circle
Legislatívne zmeny týkajúce sa aplikovania zliavOchrana pred cenovou manipuláciou na e-shope
Ochrana pred cenovou manipuláciou na e-shope

V nedávnom článku sme sa venovali téme legislatívnych zmien pre eshopy od 1.7.2024

Veľkou témou je spôsob akým nariadenie vplýva na aplikovanie zliav na eshope, ide o zavedenie povinnosti uvádzať pri akciových ponukách najnižšiu cenu, za ktorú sa daný tovar predával predtým. Táto povinnosť má byť výsledkom implementácie Smernice Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2019/2161.

Podľa zverejneného návrhu zákona je obchodník povinný v každom oznámení o znížení ceny tovaru uviesť predchádzajúcu cenu. Za predchádzajúcu cenu sa považuje najnižšia cena, za ktorú obchodník predával alebo poskytoval tovar v období nie kratšom ako 30 dní pred znížením ceny, alebo v období od začiatku predaja v prípade novo uvedeného tovaru. Výnimka má platiť pre postupné znižovanie ceny, kedy je možné uvádzať cenu pred prvým znížením ceny.

Technická príprava v Granduse

Aby sme našim zákazníkom pomohli vyhoviet tejto novej požiadavke, Grandus Vám poskytne štandardizované technické riešenie, ktoré zabezpečí možné zobrazenie najnižšej ceny za posledných 30 dní pri každom produkte. Dôležité je, že každý klient bude musieť do 1. júla 2024 naimplementovať vlastnú vizuálnu stránku tohto riešenie do svojho eshopu. Z tohto dôvodu je nevyhnutné vyhradiť si zdroje na pracnosť v odhadovanom rozpätí 2-4 hodiny a prediskutovať so svojou kontaktnou osobou potrebu a spôsob integrácie.

Mgr. Róbert Lešundák | Projects & Sales
autor článku
Mgr. Róbert Lešundák | Projects & Sales

Vo For Best Clients, s.r.o. pracujem už ôsmy rok. Zameriavam sa najmä na rozvoj a exekúciu obchodnej, projektovej a konzultačnej činnosti spoločnosti. Spolupracoval som na implementáciach niekoľkých desiatok projektov rôzných veľkostí a odvetvi, ktoré vďaka skúsenostiam s ERP systémami a vášňou pre neustále sa vyvíjúci svet IT spľňajú prísne štandardy moderných Ecommerce riešení.

dots

Poradíme Vám s vašim aktuálnym eshopom

Expertné konzultácie v oblasti eshopov poskytujeme nielen našim klientom, ale je možné si dohodnúť konzultáciu aj Vášho eshop alebo web riešenia.
 

Prečo konzultácie?
consulting-promo

Naši klienti hovoria za nás

So spoločnosťou FBC so spokojný, výsledkom je spolupráca, ktorá trvá už viac rokov ako aj nový web ktorý sme spustili nedávno.

Ing. Milan  Kovalančík
Ing. Milan Kovalančík
Majiteľ & CEO, mobilonline.sk

Eshopový systém Grandus nám umožnuje plniť aj náročné požiadavky nášho segmentu. Takisto oceňujem kvalitu spolupráce pri tvorbe zadaní, riešení úloh a návrhov potrebných technických riešení v rámci našej spoločnosti.

Tomáš Nemčovič
Ing. Tomáš Nemčovič
Ecommerce Manager, Murat, s.r.o

Vďaka profesionalite, kreativite a odbornosti tímu For Best Clients môžeme tvoriť a kontinuálne zlepšovať náš destinačný portál - www.regiontrnava.sk - tak, aby návštevníkom prinášal jedinečné zážitky.prost

Ing. Alexander Prostinák
Ing. Alexander Prostinák
výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism

Tešíme sa zo spolupráce so spoločnostou FBC. Táto platforma ponúka širokú škálu užitočných funkcií a nástrojov, ktoré nám umožňujú efektívne spravovať svoj e-shop a zvýšiť tak jeho výkonnosť. Ďakujeme vám za spoľahlivý produkt!

PaedDr. Matej Uram
PaedDr. Matej Uram
Majiteľ & CEO, Bežecké Potreby

FBC sme si vybrali pre technologickú vyspelosť ich riešenia, rýchlosť implementácie, proaktívny prístup a flexibilitu. Dodatočne sme zistili, že aj ľudsky sú veľmi fajn, dobre sa s nimi robí :)

Martin Drobný
Martin Drobný
CEO, Digital Solutions / Nextech

Spolupracujeme s FBC od roku 2014. Pomáhajú nám s budovaním nášho portálu www.3D.sk, ktorý slúži pre 2D a 3D grafikov z celého sveta, preto kladieme veľký dôraz na krásu portálu, jeho funkčnosť a zároveň na bezpečnosť. Rád by som vyzdvihol profesionalitu celého tímu FBC, ako aj vynikajúcu komunikáciu a promptnosť ich reakcií.

Richard Polák
Richard Polák
Majiteľ & CEO, 3D.sk
ikona
ikona
ikona